To już oficjalne! Aktorka z „Gry o tron” z własną aplikacją

Maisie Williams, serialowa Arya Stark, choć już zdobyła dożywotnią sympatię widzów, najwyraźniej nie zamierza spocząć na laurach. Wraz ze współpracownikiem z Daisy Chain Production, Domem Santry`m, wpadła na pomysł stworzenia Daisie – aplikacji dla młodych, aspirujących artystów.

Niech się stanie Daisie
Nazwa jest oczywiście fuzją imion twórców. Trochę jak świętej pamięci Brandolina (Brad Pitt i Angelina Jolie – red.). A historia aplikacji… Tworzy się właśnie teraz. Na specjalnym blogu  można śledzić etapy jej powstawania. Zamieszczono tam również wpisy dotyczące całej ekipy odpowiedzialnej za apkę. Williams i Santry są oczywiście jej pomysłodawcami i producentami, ale nie ukrywają, że sami nie daliby rady jej postawić. Uhonorowanie całego zespołu jest nie tylko ukłonem w stronę tych, którzy robią czarną robotę i zwykle są pomijani przy tryumfie, ale również zabiegiem, który gładko wpisuje się w swoistą filozofię dwójki młodych artystów. Stworzenie aplikacji, o której więcej w dalszych paragrafach tekstu, jest bowiem naturalną ewolucją Daisy Chain Production.

Miejsce dla młodych                                                                                  
Istniejąca od 2016 roku Daisy Chain Production stawia właśnie na młode, rodzime (brytyjskie!) talenty, w zamierzeniu dając im przestrzeń do działania, o czym informuje nas oficjalna strona. Wytwórnia wypuściła dotąd jeden film – „Stealing Silver” , wyemitowany w ubiegłym roku. Zdaniem Maisie Williams, Daisie ma być platformą, gdzie zaprezentować będą się mogli utalentowani graficy, muzycy, projektanci, fotografowie i filmowcy (i nie tylko), którym trudno się wybić. W jednym z artykułów poświęconych temu tematowi, zostało użyte sformułowanie, że ten nowy twór przypomina dziecko Bumble Bizz, Instagrama i LinkedIn. I coś w tym jest, bo oprócz miejsca na portfolio, naukę i wymianę kreatywnych wizji, aplikacja ma być także mocno związana po prostu z biznesem – za jej pomocą inwestorzy i aspirujący artyści mają się kontaktować, by potem, w przyszłości podpisać umowę i tworzyć, tworzyć, tworzyć.

Nowe social media są możliwe?              
Według refinery29.uk, aplikacja ma być, przynajmniej w przeważającej części, darmowa. Ale to nie wszystko. Williams wspominała także o braku reklam i krzywdzących algorytmów, które to rządzą i dzielą, np. na Instagramie. Zamiast faworyzowania niektórych postów – egalitarna chronologia. Ponadto Daisie ma być prosta w obsłudze, user-friendly i urządzona minimalistycznie.
Ma być narzędziem, które będzie spełniać swoją rolę bez zalewania użytkownika wiadrami niepotrzebnej treści. To przesłanki, żeby nazwać to krokiem ku demokratyzacji artystycznego rynku pracy i stworzenia zupełnie nowej jakości social mediów. Jak będzie w praktyce – zobaczymy. Prace dalej trwają, aplikacja ma być dostępna na telefony w sierpniu 2018.
źródła:
www.daisie.com
www.refinery29.uk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *